Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Oloupený fotbalový fanoušek

Kriminalisté pátrají po dvou neznámých pachatelích, kteří pod pohrůžkou násilí oloupili devětadvacetiletého muže o fotbalovou šálu. 

Na konci února, ve vestibulu stanice metra A Želivského, došlo krátce před desátou hodinou večerní k loupežnému přepadení. Dvojice neznámých pachatelů si po skončení fotbalového utkání vyhlédla mladého muže, který měl na příruční tašce obvázanou klubovou šálu týmu soupeřů a dožadovali se jejího vydání. Napadený muž jim nic vydat nechtěl a tak se s ním začali o šálu přetahovat. To se jim pod pohrůžkou většího fyzického útoku podařilo a šálu mu vytrhli z ruky. Ihned poté z místa odešli neznámo kam. 

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež a v rámci vyšetřování zajistili kamerové záznamy, na kterých je celý incident velmi dobře zachycen a stejně tak i podoba obou útočníků. V souvislosti s pátráním po podezřelých žádají širokou veřejnost o pomoc se ztotožněním. Pokud kohokoliv z této dvojice poznáváte, nebo máte jakékoliv informace o jejich pohybu, kontaktujte prosím linku 158. Detektivové také potřebují mluvit s třetím mužem ( na záznamu na nástupišti vpravo ), který je důležitým svědkem incidentu. 

Pachatelům loupeže hrozí v případě dopadení a odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi. 

por. Richard Hrdina - 9. března 2024

vytisknout  e-mailem