Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Chceš jistý plat a cool práci? Přidej se.

Chceš 75 000 Kč? Chceš 6 týdnů dovolené? Chceš spoustu výhod? Nenudit se? Mít respekt? Fajn pocit, že děláš něco co má fakt smysl? Tak právě pro tebe máme práci! Pojď do toho a napiš. 

Dáme ti náborový příspěvek 75 000 Kč. A ihned po nástupu sadu oblečení v letní a zimní verzi včetně bot a dalšího potřebného vybavení. Vzápětí se na střeleckém kurzu naučíš střílet. A pak ti přidělíme služební zbraň. První rok, než tě zasvětíme do všeho, co potřebuješ umět, budeš pobírat plat 26 420 Kč měsíčně. A ubytování zdarma, stravu zdarma a navíc proplácení cestovních výdajů. A o kolik si polepšíš už za rok? O hodně! Čti dál.

Po roce začneš se zkušeným kolegou pracovat v terénu, takže žádné obavy ze zapracování. A tvůj plat se ihned zvedne o 5 000 Kč měsíčně na minimálně 31 860 Kč. A toto je jen základ platu, ke kterému můžeš mít ještě další příplatky. Za svátky, za přesčas, osobní příplatek. Když budeš aktivní a rychle se zapracuješ, může tvůj plat růst rychleji, např. po 3 letech až na 37 000 Kč. Navíc u nás se ti plat bude pravidelně a automaticky zvyšovat. Ještě váháš? Pro zajímavost, průměrný služební příjem našich policistů a policistek v Olomouckém kraji v 2018 byl 41 433 Kč. V roce 2019 to bylo už 44 738 Kč. A v roce 2021 dokonce 47 576 Kč.

1 1 - komiks kuklaci.png

Ročně budeš mít 6 týdnů placené dovolené. Budeme ti finančně přispívat na dovolenou nebo na tábor pro děti nebo na penzijní nebo životní pojištění. A co takhle tři benefity, které jinde nejsou běžné? Když se stane, že onemocníš, u nás máš i v nemoci nárok na plat v plné výši (pokud délka tvé nemoci nepřesáhne 30 kalendářních dnů), tzn. plat se ti nekrátí na 60% základu mzdy jako u zaměstnanců pracujících podle zákoníku práce. Stejně tak, tvůj plat se nekrátí ani po dobu 9 dní, kdy budeš potřebovat doma ošetřovat své nemocné dítě mladší 10 let. A do třetice, nebudeš mít 40hodinovou pracovní dobu týdně. Služba u nás se řídí zákonem o služebním poměru, takže tvůj fond pracovní doby bude jen 37,5 hodiny týdně. Tyto hodiny si odsloužíš po 12hodinových směnách (většinou den-noc a následné 2 dny volna).

2 2- komiks policista na ctyrkolce v zime.png

Chceš vědět, jak umíme ocenit ostřílené a zkušené členy? Věrnost se u Policie České republiky opravdu vyplácí. Po 15 letech služby u nás získáváš k 6 týdnům dovolené ještě navíc každoročně nárok na ozdravný pobyt v délce 14 dnů. Můžeš ho trávit buď v lázních nebo sportováním v místě svého bydliště. V případě odchodu od policie máš po odsloužení 15 a více let nárok na doživotní výsluhový příspěvek. Ten může podle počtu odsloužených let být měsíčně až 50% tvého průměrného hrubého měsíčního příjmu, jaký jsi u nás v době odchodu pobíral. Také máš při odchodu od policie (nejdříve ale po 6 letech služby) nárok na finanční příspěvek, tzv. odchodné, což je jednorázová částka rovnající se podle počtu tvých odsloužených let až šestinásobku tvého průměrného hrubého měsíčního příjmu.

3 3- komiks kuklaci.png

Máš maturitu? Tak není co řešit. Splňuješ potřebné vzdělání pro nástup k policii. A vůbec nezáleží na oboru, který jsi vystudoval. Můžeš být absolventem jakékoliv SŠ, VOŠ, VŠ, ale také SOU s maturitou.

Jakmile úspěšně projdeš přijímacím řízením, u nás v Olomouckém kraji můžeš nastoupit na různá oddělení v celém kraji. Například na obvodním oddělení budeš mít na starosti veřejný pořádek a budeš řešit trestní a přestupková řízení. Na dopravním inspektorátu pomáhat při dopravních nehodách, vyšetřovat je a starat se o bezpečnost silničního provozu. U cizinecké policie se zabývat třeba nelegální migrací cizinců. Nebo jsi akční typ a nejvíc ze všeho tě láká adrenalin? Tak to se rozhodně můžeš uplatnit na oddělení hlídkové služby a jezdit všude tam, kde je potřeba rychle a rázně zasáhnout.

4 4- komiks sluzebni vozidlo.png

Až nabereš zkušenosti z terénu, nic ti nebrání přejít na vyšší pozici. A to buď na stejném útvaru, kde sloužíš nebo na jiný útvar podle toho, co tě láká. Víš, že u policie jsou opravdu široké možnosti kariérního růstu? Můžeš si vybrat, čemu se chceš dál věnovat a co právě tebe nejvíc zajímá. Můžeš být kriminalistou, vyšetřovatelem nebo kriminalistickým technikem na službě kriminální policie a vyšetřování. Nebo jako policista na odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál. Nebo psovod na oddělení služební kynologie. Na integrovaném operačním středisku jako operační důstojník můžeš přijímat oznámení na lince 158 a řídit činnost policejních hlídek. Nebo buď policejní ajťák na oddělení informačních a komunikačních technologií. Nebo tiskový mluvčí na oddělení tisku a prevence. A toto jsou jen stručné příklady, oborů policejní činnosti je ještě mnohem víc.

Nastupuješ k nám už s vysokoškolským vzděláním? Tak můžeš mít rychlejší karierní postup. Pokud bys chtěl nějakou vysokou školu teprve studovat, u nás ji můžeš studovat při výkonu služby, případně i s nárokem na služební příjem a služební volno na studium.

5 5- komiks policista na motorce v pohybu.png

Práce u Policie České republiky je dnes atraktivní zaměstnání s jistotou platu, které má smysl! A u kterého žádný pracovní den není úplně stejný. Nudit se určitě nebudeš. Staneš se součástí velké a silné organizace, která jde s dobou. Rychlým tempem modernizujeme techniku i vozový park. Využíváme moderní technologie 21. století. Od automobilů, motorek, čtyřkolek přes střelné zbraně, tasery a prostředky balistické ochrany až po komunikační a IT prostředky jako smartphony, tablety, notebooky, vysílačky a další.

U nás se ti nemůže stát, že dostaneš výpověď, protože tvůj zaměstnavatel nedostal zakázku nebo krachuje. Jsme jeden z největších a nejstabilnějších zaměstnavatelů. A o své členy a jejich rodiny se staráme. V celé republice je už víc než 43 000 policistů a policistek, kteří se navzájem podporují a pomáhají si. Ve službě i mimo službu. Víš, že když se jako policista ocitneš v nouzi anebo potřebuješ radu a pomoc, ať už pracovně nebo soukromě, můžeš se v kterémkoli jiném městě v republice bez obav obrátit na své kolegy, i když se osobně neznáte?

6 6- komiks kuklaci.png

Můžeš se s námi také chodit bavit a sportovat. Nerad sedíš doma? Vezmeme mezi sebe každého, kdo má chuť. Pořádáme spoustu fajn akcí pro naše policisty a policistky i pro jejich rodiny. Také turnaje a závody v různých sportovních odvětvích jako střelba, volejbal, nohejbal, fotbal, cyklistika atd. Na různých úrovních od okresních přes celorepublikovou až po mezinárodní.

Jdeš do toho? Chceš být policistou nebo policistkou v Olomouckém kraji? Piš na email nabor.olomouc@pcr.cz a my se ti ozveme. Těšíme se, že se staneš naším novým kolegou nebo kolegyní.

por. Bc. Martina Schrammová
1. srpna 2022

vytisknout  e-mailem