Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

POZOR na podvodníky

Kriminalisté dopadli pachetele, který svým podvodným jednáním vylákal od obsluh barů na Prachaticku 12 413 korun.  

Prachatičtí kriminalisté odhalili pachatele, který se od ledna do května tohoto roku dopustil třech skutků trestného činu “podvodu” (§ 250).

Ve třech případech obalamutil obsluhu barů v Prachaticích a ve Vimperku, kdy sdělil, že přivezl nové zboží, vyžádal si telefonní číslo na vedoucího a po údajném telefonátu s ním obsluze sdělil, že s vedoucím je vše dohodnuto a může dojít k převzetí zboží a finančnímu vyrovnání. Vždy se jednalo převážně o chipsy, sýrové tyčinky, arašídové křupky, slané tyčinky. V baru v Prachaticích bylo tomuto muži vyplaceno 4 990 korun, avšak zboží, které zanechal, mělo hodnotu pouze 407 korun. V druhém prachatickém baru vyinkasoval částku 6 678 korun místo skutečné hodnoty zboží, která činila 715 korun. Obsluha vimperského baru podvodníkovi vyplatila 3 927 korun místo skutečných 2 060 korun. Celkem si takto na poškozených muž vydělal 12 413 korun.

Precizním prověřováním prachatických kriminalistů byl “podvodník” dopaden. Jedná se o šestatřicetiletého muže z Blanska, proti kterému bylo zahájeno trestní stíhání a kriminalisté případ nadále vyšetřují.

Na základě těchto výše uvedených případů Policie ČR upozorňuje: Při jakékoliv dodávce zboží, se ujistěte, že je zásilka opravdu určena Vám nebo zaměsnavateli a že byla objednána. V těchto případech se vždy se zaměstnavatelem spojte a ubezpečte se, že je možné za dovezené zboží zaplatit a přebrat ho. Budete-li mít jakoukoliv pochybnost, zboží nepřebírejte a nevydávejte doručovateli finanční hotovost, sdělte mu, kdy bude majitel v podniku a ať se dostaví v té době. Další možnou chybou je vydání finanční hotovosti a přebírání zásilek například za souseda, který není doma.

Tito “podvodníci” jsou velmi vynalézaví a přesvědčiví, proto buďtě při vydávání peněz za jakékoliv nabízené zboží velmi obezřetní.

vytisknout  e-mailem