Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté navštívili děti na letních táborech

Ms kraj - prevence pro děti na letních táborech 

Letní měsíce jsou obdobím prázdnin, dovolených a dětských táborů. Policejní preventistka z Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje a preventisté jednotlivých obvodních oddělení na Novojičínsku se v oblasti prevence kriminality věnují dětem celý rok a právě v létě navštěvují děti na dětských táborech.

V průběhu července policisté navštívili několik táborů. Patřil mezi ně letní tábor ve Štramberku, část Bařiny. Tady za dětmi dorazili policisté zařazeni do prvosledové hlídky a děti tak měly možnost prohlédnout si zblízka výstroj a výzbroj hlídky, která jako první vyjíždí k závažným případům. Od preventistky se děti dověděly, jak nebezpečné je užívání omamných a psychotropních látek. 
Také v Odrách měly děti možnost setkat se policisty. Ty ze střediska volného času dorazily na prohlídku přímo na obvodní oddělení policie. Další návštěvy proběhly na příměstském táboře v ZŠ Spálov a v nízkoprahovém zařízení. Policisté dětem vysvětlili pravidla bezpečného chování, např. jak se zachovat, když se ztratí, jak komunikovat s cizími lidmi nebo jak hovořit s operátorem na lince tísňového volání. . Děti si s nadšením prohlédly výstroj a výzbroj policistů a služební vozidlo.
O návštěvy nepřišly ani děti v Jeseníku nad Odrou na fotbalovém kempu, na příměstském táboře v obci Rybí a ve Fulneku. Kromě prohlídky výstroje a výzbroje si děti mohly vyzkoušet  brýle, které simulují stav člověka po požití alkoholu, marihuany nebo při únavě. Po nasazení brýlí měly za úkol projít slalom mezi kužely nebo se podepsat. Účelem této aktivity je uvědomění si, jakým způsobem ovlivňují omamné a psychotropní látky naše smysly.

Děti vždy vítají policisty s nadšením. Mají spoustu všetečných dotazů, jsou zvídavé a se zájmem poslouchají různé příhody, které policisté ve službě zažili.
Během celého léta se policejní preventisté chystají navštívit další dětské tábory na Novojičínsku. 

por. Bc. Marika Jeličová
oddělení prevence
5. srpna 2022

Odkazy do noveho okna

1 Štramberk (2)

1 Štramberk (2) 

Detailní náhled

2 Štramberk

2 Štramberk 

Detailní náhled

3 Spálov

3 Spálov 

Detailní náhled

5 Odry (2)

5 Odry (2) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem