Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Nepoučitelní řidiči

V sobotu kolem 9.00 hodiny dopoledne byl v Karviné-Dolech na Ostravské ulici kontrolován 49letý řidič Škody Felicie. Přístroj na kontrolu alkoholu naměřil hodnotu 1,30 promile. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až jednoho roku odnětí svobody.

O hodinu později byl v Českém Těšíně kontrolován řidič vozidla Ford Mondeo. Policisté zjistili, že 39letému muži byl v listopadu 2004 Okresním soudem v Karviné vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu tří let. Muž byl nepoučitelný a vozidlo řídil i přes tento zákaz. A tak mu zákaz byl prodloužen do roku 2014. Alkohol u řidiče nebyl zjištěn. Vozidlo i přesto jeho nesouhlas mu bylo zabaveno. Muž je podezřelý ze spáchání trestných činů Řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a Maření výkonu úředního rouhodnutí.

V neděli v Albrechticích na ulici Hlavní byl kontrolován řidič (1988) vozidla Peugeot 205. Během své jízdy skončil v příkopu, policisté zjistili, že maldík není držitelem řidičského oprávnění, tudíž za volantem nemá co dělat. A je podezřelý ze spáchání trestného činu Řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Policisté oddělení hlídkové služby zasahovali v orlovských ulicích.

V sobotu pár minut před dvaadvacátou hodinou 19letý mladík řídil po ulici Ostravské v Orlové-Porubě osobní vozidlo Škoda 120. Policisté oddělení hlídkové služby vozidlo a jeho řidiče chtěli zkontrolovat, ale mladík na znamení nereagoval. Začal ujíždět po ulici U haldy, dále pak na ulici Porubskou, odbočil na Petřvald a poté pokračoval na Ostravskou ulici, kde zastavil a snažil se z místa utéct. Na poli byl policisty lapen. Bylo zjištěno, že mladík není vlastníkem řidičského oprávnění, v květnu minulého roku mu byl Okresním soudem v Karviné vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu 30 měsíců. Další informace, které policisté zjistili bylo, že mladík je v evidenci pátrání po osobách. Slovenští kolegové po mladíkovi vyhlásili pátrání kvůli nepřebírání doručených dopisů. Je podezřelý ze spáchání trestných činů Řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a Maření výkonu úředního rouhodnutí.

vytisknout  e-mailem