Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dva případy na jednom místě

České Budějovice - I ženy zákona sledují provoz kolem sebe, kdy zjistili další trestný čin. 

Dvě policistky z obvodního oddělení Lišov během vyšetřování dopravní nehody stačily zaznamenat i další protiprávní jednání. Tak se může odvíjet řešení dvou případů, mezi nimi je rozdíl necelé hodiny na jednom místě, kdy strážkyně pořádku řešily méně závažnou dopravní nehodu, na hlavní lišovské ulici třídy 5. května u kostela.

17. července 2023 před 15. hodinou, jel řidič osobního motorového vozidla tovární značky Volkswagen Golf, kdy se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a narazil do před ním v koloně  jedoucího osobního motorového vozidla tovární značky Citroën C5. Přitom došlo pouze hmotné škodě.

Policistky si při vyšetřování tohoto střetu všimly, že kolem nich v 16:15 hod. projel řidič osobního vozidla tovární značky Škoda CityGo, o němž ví, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Proto se rychle dohodly s účastníky zmíněné dopravní nehody, aby na místě setrvali a okamžitě vyjely za odjíždějícím hříšníkem, kterého za chvíli zastavily. Dále provedenou lustrací v centrálních evidencích prokázaly, že má rozhodnutím okresního soudu vysloven zákaz do konce dubna roku 2029.

Muži byla zakázána další jízda a ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Poté se policistky vrátily zpět k místu dopravní nehody, kde dokončily započaté přestupkové jednání.

Tři dny po zjištěném trestném činu byl 48letý muž předvolán k projednání, kdy mu bylo předáno sdělení podezření ze spáchání popsaného protiprávního jednání.

Případ je realizován formou zkráceného přípravného řízení, kdy lze předpokládat, že již v současné době o dalším potrestání rozhodují u okresního soudu.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

2. srpna 2023

vytisknout  e-mailem