Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

CRASH !!!

Krnov - interaktivní výstava CRASH umístěná v prostorách obchodního domu Prior se dočkala svého otevření 

Za přítomnosti kpt. Bc. Petra Štencela z odboru služby dopravní police Moravskoslezského kraje a dalších zástupců z řad Policie České republiky, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky, vedení města Krnov v čele se starostou Tomášem Hradilem a další odborné veřejnosti byla dne 16. června 2021 otevřena interaktivní výstava CRASH, umístěná v prostorách obchodního domu Prior v Krnově.

Výstava CRASH je určena pro všechny účastníky silničního provozu, které chce poutavou formou seznámit s případnými riziky v silničním provozu – chodce, cyklisty, motorkáře i řidiče motorových vozidel. Díky audiovizuálnímu a interaktivnímu rozměru výstavy si mohou návštěvníci prověřit své reakce v konkrétních situacích, kterou může být např. jízda na kole s puštěnou hlasitou hudbou ve sluchátkách, mohou vidět místo dopravní nehody a slyšet audio záznam z volání účastníka dopravní nehody na tísňovou linku. Celou výstavu provází reálné zvukové i obrazové záznamy z dopravních nehod.

Cílem výstavy je preventivně působit na všechny účastníky silničního provozu. Uvědomit si důležitost užívání reflexních prvků coby chodec, používání ochranné přilby při jízdě na kole, nepřekračovat povolenou rychlost při jízdě na motorce ani ve vozidle či používání bezpečnostních pásů. Upozorňuje na následky, mnohdy fatální, které mohou nastat v případě dopravní nehody.

Výstava vznikla za výrazné finanční podpory Moravskoslezského kraje a je určena pro širokou veřejnost, mladší i starší generaci, rodiny s dětmi a školní skupiny. 

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
nprap. Karla Špaltová
vrchní inspektor oddělení prevence
17. června 2021

Odkazy do noveho okna

CRASH !!!

CRASH !!! 

Detailní náhled

CRASH !!!

CRASH !!! 

Detailní náhled

CRASH !!!

CRASH !!! 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem