Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Okradla matku svého přítele

CHRUDIMSKO - Skončila ve vazbě. 

ilustračníilustračníV minulých dnech zahájila komisařka zdejší kriminální služby trestní stíhání čtyřiatřicetileté ženy z Nymburka. Ženu obvinila z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Dotyčná využila svého přítele, se kterým se znala krátce a z jeho svazku klíčů mu bez svolení vzala klíče od bytu jeho matky, kterou párkrát spolu navštívili. Z tohoto bytu následně na přelomu února a března 2017 odcizila finanční hotovost 60.000 korun. Aby toho nebylo málo, do bytu se vrátila začátkem dubna a vzala poškozené platební kartu. S tou následně provedla tři neoprávněné výběry v celkové hodnotě 40.000 korun a kartu vrátila zpět do bytu. Po tom všem se „vypařila“.

Tento týden v pondělí byla žena zajištěna kolegy v Praze a následně eskortována k nám do Chrudimi. Po procesních úkonech putovala obviněná do vazební věznice. Proč? Vzhledem k tomu, že kolegové v Nymburce prošetřují podobný případ, ve kterém dotyčná figuruje jako hlavní postava, byla důvodná obava z toho, aby v trestné činnosti nepokračovala nebo se před stíháním neskrývala. Za své skutky si může odpykat ve vězení až pět let.

8. listopadu 2017
por. Mgr. Jiří Tesař
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem