Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Okradl spolubydlícího

LOUNSKO - Notebook pak prodal za pár stovek; Během spánku přišel o peněženku i hodinky. 

Svého spolubydlícího se neštítil okrást 53letý muž z Loun. Koncem června měl podle zjištěných informací z postele spolubydlícího, s kterým sdílí jeden pokoj na ubytovně, odcizit notebook v hodnotě několika tisíc korun. Ten pak prodal neznámému muži za pár stovek. Podle jeho slov byl důvodem ke krádeži pervitin, který užívá, a za který měl také peníze získané prodejem notebooku utratit.

Od krádeže ho neodradilo ani to, že mu kvůli předchozímu odsouzení hrozí vyšší trest. Na pobyt ve věznici je však zřejmě zvyklý, po odpykání osmiletého trestu za loupež byl propuštěn na svobodu teprve vloni. Pokud soud jeho vinu prokáže, může ho poslat za mříže až na tři roky.

 

Během spánku přišel o peněženku i hodinky

Lounští policisté šetří krádež, ke které mělo dojít minulý čtvrtek dopoledne na Tyršově náměstí. Muž, který se vracel z práce, potkal na náměstí známého, s kterým pak na lavičce popíjeli vodku. Únava a alkohol ho však přemohli a na lavičce usnul. Po probuzení zjistil, že mu chybí peněženka a hodinky. V peněžence měl mít kromě dokladů a několika tisíc korun i platební kartu.

Jednání neznámého pachatele prověřují policisté pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podle zákona za jejich spáchání hrozí až dvouleté vězení.

 

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 22. července 2021

vytisknout  e-mailem