Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Lstivý příběh

Pátráme po podezřelém muži, který okradl seniorku, pomůžete nám ho najít? 

Pražští kriminalisté řeší případ, který se odehrál na konci července v městské části Bubeneč. V dopoledních hodinách na sedmasedmdesáti letou seniorku zazvonil muž, poté co otevřela dveře, začal se svou lstivou historkou o vytopení horních pater domu. Na konci příběhu požadoval zapůjčení tužky, aby si mohl opsat telefonní čísla. Seniorka bohužel tomuto příběhu uvěřila, lest neprokoukla a od vchodových dveří odešla dovnitř bytu hledat tužku. Muž okamžiku využil, vstoupil do chodby a z peněženky jí odcizil finanční hotovost v řádech tisíce korun.

Během prověřování policisté společně se seniorkou vytvořili identifikační portrét podezřelého muže a zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž zachycen. Pokud ho na přiloženém záznamu nebo fotografiích poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte linku 158 nebo stálou službu kriminální policie na telefonním čísle 974 851 843.

V současné době je skutek prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. 

nprap. Lucie Drábková - 20. srpna 2020

Odkazy do noveho okna

identikit (1)

identikit (1) 

Detailní náhled

podezřelý muž I

podezřelý muž I 

Detailní náhled

podezřelý muž II

podezřelý muž II 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem