Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Okrádala pacienty v nemocnicích

Strakonice – Spadla klec. 

Strakoničtí policisté obvinili ženu z Tábora, která mimo jiné koncem loňského roku okrádala pacienty v nemocnicích. Žena připravila o finanční hotovost a platební prostředky pacienty v nemocnici ve Strakonicích, Písku, Benešově a v Českém Krumlově. V nemocnicích se nechala hospitalizovat a za krátkou dobu svého pobytu na různých oddělení stačila okrást ty nejsnazší oběti. Drzost některých pachatelů opravdu nezná mezí. Pacientkám brala finanční hotovost a platební karty. Karty následně používala k nákupu zboží pro svoji potřebu a odcizené peníze využívala například k úhradám za ubytování.

Policisté ženu viní i z krádeže peněženky z čekárny ordinace v Táboře, kterou také zřejmě navštívila se stejným úmyslem. Z čekárny odnesla peněženku se třemi tisíci korunami, s doklady, slevovou kartou a platební kartou, se kterou hned provedla neoprávněnou platbu.

Na seznam skutků ženě policisté připsali také krádež v jednom ze supermarketů ve Strakonicích, kde byla ostrahou zadržena koncem loňského roku. Zboží za necelých 400 korun se snažila bez zaplacení provézt v kočárku svého dítěte, ale neunikla pozornosti zaměstnancům marketu.

Škodu, kterou svým obětem způsobila, policisté vyčíslili na bezmála 42 000 korun.

Čtyřiatřicetiletá žena si už odpykává trest odnětí svobody za předchozí trestnou činnost, které se dopustila v minulosti.

por. Mgr. Jaromíra Nováková

26. května 2023

vytisknout  e-mailem