Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Okrádal spící lidi, využíval otevřených domů

ZLÍNSKO: 13 krádeží za 10 týdnů. 

Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil teprve dvaadvacetiletého muže ze Zlína z trestných činů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. Muž kradl na různých místech ve Zlíně. Celkově svým jednání způsobil okradeným škodu za více než šedesát tisíc korun.

V celkem třinácti případech v době od počátku června do poloviny srpna letošního roku kradl všechno, co se mu naskytlo, všude, kde měl možnost. Okradl svého kamaráda, u kterého byl na návštěvě, o herní konzoli včetně her a o mobilní telefon, v několika barech zase ukradl odložené peněženky. V rodinném domě využil momentálně otevřených vstupních dveří a z chodby odcizil dámskou kabelku s peněženkou a platební kartou. Na zastávce MHD mu neunikla únava sedícího muže a okradl ho o peněženku a mobilní telefony. Únavy zneužil také u spících mužů v baru či v parku. Ze stavební buňky odcizil batoh s veškerým obsahem. Batoh ukradl také z lavičky u základní školy. V restauraci vzal odloženou dámskou kabelku včetně klíčů od luxusního vozidla, peněženky, klíčů od domu a platební karty. Když v zavazadlech či peněženkách našel platební kartu, neváhal ji použít nebo se o to alespoň pokusil.

Mladý zloděj byl v dubnu letošního roku podmíněně odsouzen za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se zkušební dobou až do roku 2019. Ke všem krádežím, které jsou mu nyní kladeny za vinu, se přiznal. Nyní mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

19. října 2017, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem