Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Okrádal kolemjdoucí v podchodu

BRNO: Mladík byl několikrát trestaný, z vězení vyšel letos v březnu a už je opět za mřížemi. 

Brněnští kriminalisté z 5. oddělení v těchto dnech dopadli muže podezřelého z kapesních krádeží. Jedná se o dvacetiletého mladíka, který okrádal lidi v prostoru podchodu pod ulicí Nádražní. Na svědomí má nejméně čtyři případy.

Mezi jeho obětmi byla například i čtyřiasedmdesátiletá žena, která procházela podchodem s pojízdnou taškou. Zloděj ji nepozorovaně sebral peněženku s hotovostí devět set korun, doklady a platebními kartami, se kterými se následně několikrát pokusil o výběr. Peníze se mu vybrat nepodařilo, ovšem provedl asi pět plateb v trafice ve výši přes dva tisíce korun.

Mladík okradl také sedmasedmdesátiletého muže a z tašky nesené přes rameno mu ve vhodném okamžiku vzal peněženku s tisícikorunou. Obdobný scénář byl i u dalších dvou případů. Muž tak způsobil celkovou škodu asi čtyřicet tisíc korun.

I vzhledem k jeho nízkému věku má již bohatou trestní minulost a z vězení byl naposledy propuštěn v březnu letošního roku. Nyní je ve vazbě a za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu hrozí tentokrát až tříletý pobyt za mřížemi.

Zvukový záznam:0206.mp3

por. Andrea Cejnková, 2. června 2017

vytisknout  e-mailem