Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Ohrozila výchovu

LITOMĚŘICKO – Nedbala o školní docházku dětí. 

Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí ženě z Lovosicka, která nedbala o povinnou školní docházku svých dětí, ačkoliv jí tato povinnost vyplývá přímo ze zákona. Umožnila dětem vést zahálčivý život, v důsledku čehož zameškal její nezletilý syn 213 hodin omluvených a 128 neomluvených, dcera 172 hodin omluvených a 139 neomluvených. Obvinění pro trestný čin ohrožování výchovy dítěte si nezodpovědná žena z Lovosicka převzala v uplynulých dnech.

Neopatrnost se nevyplácí…

Výzvou pro neznámého lapku bylo neuzamčené vozidlo, které řidič zanechal na ulici před domem v Litoměřicích. Poškozený jej zde zanechal na pouhých pět minut a uvnitř vozu ponechal také peněženku s finanční hotovostí. Příště už pravděpodobně zamykat bude, neboť přišel o nemalou finanční hotovost. Po pachateli krádeže policisté pátrají.

Hmyz zastaví, zloděje ne…

Tento týden jsme přijali oznámení o vloupání do rodinného domu v malé obci na Lovosicku. Neznámý pachatel využil k vniknutí do domu okno zajištěné pouze síťkou proti hmyzu, kterou snadno překonal. Z domu si pak odnesl finanční hotovost z peněženky v odložené kabelce. Po pachateli policisté pátrají. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Litoměřice, 2. 8. 2019, nprap. Pavla Kofrová
Oddělení tisku a prevence Litoměřice
tel.: +420 974 436 207
e-mail: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem