Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Ohrozila výchovu dítěte

LITOMĚŘICKO – Dceru neposílala do školy. 

Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí třiatřicetileté ženě z Litoměřic za to, že jako zákonný zástupce nedbala řádně na školní docházku své nezletilé dcery. Ve druhém pololetí školního roku 2018/2019 její dcera zameškala 103 omluvených a 67 neomluvených hodin. V těchto dnech bylo ženě sděleno podezření pro trestný čin ohrožování výchovy dítěte. Vyšetřování podezřelé probíhá na svobodě.

Peníze poslal, zboží nedostal

Policisté pátrají po neznámém „prodejci“, který nabízel na inzertních internetových stránkách k prodeji nářadí. O nabízené zboží projevil zájem muž z Litoměřic, který převodem na účet neznámého předem zaplatil zálohu v částce přesahující 15 tisíc korun. Na slibované zboží však čekal marně. Nedočkal se ani navrácení svých peněz a údajný „prodejce“ s ním přestal komunikovat. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

Bylo odemčeno…

V uplynulých dnech vnikl neznámý pachatel do rodinného domu na Terezínsku. Na pozemek domu vnikl bez užití násilí a do samotného domu rovněž, neboť nebyl uzamčen. Dům prohledal a zmocnil se několika krabiček kuřiva. Policisté po neznámém pachateli pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody.

Obdobným případem se zabývají také policisté na Roudnicku, kde neznámý pachatel využil nezajištěných dveří u kůlny na pozemku rodinného domu. V tomto případě pachatel bez použití násilí odcizil vrtačku a sadu nářadí za více než 8 tisíc korun. Po odcizeném nářadí policisté pátrají a pátrají také po neznámém pachateli pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Litoměřice, 28. 11. 2019, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem