Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Ohrožení pod vlivem návykové látky

České Budějovice - Opilý naboural do sloupu veřejného osvětlení. 

Českobudějovičtí policisté i strážníci velmi často řeší jízdu osob na elektrických koloběžkách nebo elektro skútrech po chodníku. To jim pochopitelně zakazuje zákon o provozu na pozemních komunikacích. Jednu nehodu, tohoto typu z druhé poloviny září v krajském městě, vyšetřují dopravní policisté. 43leté muž jel na e-scootru po komunikaci pro chodce podél českobudějovické ulice Lidická od obce Včelná do města, kdy se pravděpodobně nevěnoval řízení, nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vjel vpravo mimo chodník a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Přitom se zranil a o jeho ošetření se postarala osádka Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Policisté zmíněného vyzvali k provedení testu na zjištění návykové látky v dechu přístrojem Dräger, kdy výsledek měření vykázal více jak 2,8 promile. Po pár minutách opakovaný test se mírně zvýšil. Dále v centrálních evidencí zjistili, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do poloviny roku 2026.

Vzhledem k tomu, že řídil vozidlo klasifikované jako motocykl s elektrickým pohonem, strážci pořádku ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Koncem minulého týdne si z jejich rukou převzal sdělení podezření.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

13. října 2022

Odkazy do noveho okna

DN na e-scootru 1.

DN na e-scootru 1. 

Detailní náhled

DN na e-scootru 2.

DN na e-scootru 2. 

Detailní náhled

DN na e-scootru 3.

DN na e-scootru 3. 

Detailní náhled

DN na e-scootru 4.

DN na e-scootru 4. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem