Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Ohlédnutí za Brutalem 2012

NÁCHODSKO - Festival metalové hudby skončil bez nepříjemností 

Policejní ohlédnutí za metalovým svátkem v Jaroměři-Josefově, kdy se ve dnech 8. až 11. 8.2012 sjelo do improvizovaného festivalového městečka mezi pevnostními zdmi přes 35 tisíc návštěvníků, vystupujících a prodejců, proběhlo v klidném duchu.
 
Během festivalu policisté zaznamenali pár kapesních krádeží a několik vykradených stanů, kdy se návštěvníkům přes noc ztratily peníze, mobily a fotoaparáty. Smůlu měli téměř výhradně ti, kteří si své plátěné domečky postavili mimo VIP kemp a i přes varování policistů a pořadatelů si nechali u sebe cennosti i v noci. Do současné doby policisté zadokumentovali okolo 20 vykradených stanů s hmotnou škodou okolo 120.000 korun.  Při výtržnostech či nevhodném chování museli hlídkující policisté zasahovat minimálně, stejně tak hladký průběh zaznamenali i v dopravě. Nebývalé množství aut se vešlo do ulic Josefova s přehledem, neboť motoristé se poměrně disciplinovaně řídili pokyny pořadatelů i policie. Policisté při namátkových kontrolách nenaměřili ani jednomu z řidičů alkohol, ačkoli byli připraveni i takové přestupce řešit. Asistence mužů zákona bylo několikrát potřeba i při ošetření zraněných návštěvníků, kdy asistovali při  práci záchranářům.
 
Závěr? Divoká hudba, drsní účinkující i hosté, ale vstřícná atmosféra a pohodový průběh festivalu, to vše řadí Brutal Assault 2012 mezi bezproblémové akce letošního léta.
 
 
por. Mgr. Eva Prachařová
13. 8. 2012, v 11:15

vytisknout  e-mailem