Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ohlédnutí za 22. ročníkem Cihelny

ORLICKOÚSTECKO – Jedna z největších ukázek techniky, výstroje, výzbroje, ale především zákroku policistů našeho krajského ředitelství. 

Foto PČRFoto PČRSobotní hlavní program “Dne sil podpory Armády České republiky - Cihelna 2019“ přišlo shlédnout na bojiště v blízkosti Vojenského muzea v Králíkách několik tisíc diváků.

Včera 17. srpna 2019 jsme návštěvníkům na našem stanovišti připravili to nejlepší ze služební techniky, výstroje a výzbroje. Nejnovější terénní automobily, čtyřkolka, výkonný motocykl, ale především dron a policejní loď obdivovali jak děti, tak dospělí návštěvníci. Dopravní policisté a policisté z cizinecké policie ochotně ukazovali všem zájemcům svá zázemí v autech a výbavu, která jim jejich práci v terénu usnadňuje. Velký zájem, možná díky velkému sledování policejních seriálů, bylo o stanoviště kriminalistického technika, který všem zájemcům poutavě povídal o jeho práci na místě činu.

Největší pozornost všech návštěvníků mělo stanoviště policistů z oddělení hlídkové služby, kteří je nechali prohlédnout krátké i dlouhé zbraně, balistickou ochranu, donucovací prostředky, protiúderový oděv a zastavovací pás.

Těm, co projevili zájem posílit naše řady, ochotně podávaly naše personalistky informace o výběrovém řízení.

V obležení bylo i zázemí pro ztracené děti. Naše krizová interventka poskytla dočasné útočiště nejen dvanácti ztraceným dětem, ale ostatním dětem umožnila si tam chvíli pohrát.

Na naší statické ukázce se podíleli i kolegové z Polska, Besip Team a pan Jan Dvořák se služebními vozidly veřejné bezpečnosti a policie z let minulých.

Krátce před jednou hodinou odpolední diváci shlédli dynamickou ukázku zadržení narušitelů veřejného pořádku excelentně provedenou policisty z Pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Pardubického kraje a Oddělení služební hipologie Brno. Policisté ukázali nejen taktiku zákroku, ale i policejní vybavení určené k rychlému zamezení páchání dalšího protiprávního jednání. Po odvedení zadržených osob z plochy, pokračovalo vystoupení našich psovodů a závěr patřil defilé jízdní policii. Všechny naše profesionální ukázky měly u diváků úspěch i při pátečním generálním nácviku, o tom po oba dny svědčil velký potlesk obecenstva.

Na bezpečnost návštěvníků dohlíželi v pátek i v sobotu pořádkoví a dopravní policisté, policisté z cizinecké policie a kolegové z Polska.

Více fotografií z akce si můžete prohlédnout zde.

18. srpna 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem