Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Odřezané kabely s dráty u železničního přejezdu

KLADENSKO – Po pachateli pátráme. 

Policisté z obvodního oddělení Zlonice se v současné době zabývají případem, kdy neznámý pachatel v době 1. ledna, v čase mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní, přistoupil k reléovému domku u železničního přejezdu ve Vrbičanech, odkud odřezal a následně i odcizil kabely s dráty.

Konkrétně se jednalo o 6 třímetrových kabelů s různými počty párů drátů. Následně poté vylomil telefon, který byl přidružen k výše uvedenému domku.

Tímto jednáním byla způsobena škoda v odhadované výši minimálně 30 tisíc korun.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až šest let.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedeného místa v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Zlonice, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 578. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
4. ledna 2022

vytisknout  e-mailem