Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

„Odpustek“

Opilý řidič nabízel policistům „odpustek“ ve výši deseti tisíc korun. O několik minut později již seděl ve služebním vozidle směrem na policejní služebnu pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení. 

V rámci výkonu noční služby zastavili policisté hlídkové služby Prahy II. v pátek 28. srpna kolem jednadvacáté hodiny v Mukařovské ulici tmavý vůz. Jeho řidič okamžitě uposlechl světelných a zvukových výzev a po několik metrech své vozidlo zastavil. V rámci kontroly se hlídka zeptala, zdali neřídil pod vlivem alkoholu. Muž nezapíral a přiznal několik sklenek ginu s tonikem před jízdou.  Provedená dechová zkouška jeho slova skutečně potvrdila, přístroj opakovaně ukázal hodnotu přes dvě promile alkoholu. Tím však celý zákrok neskončil. Kontrolovaný se po chvíli mužů zákona zeptal, zdali mu jeho jednání za deset tisíc korun neodpustí. Že neodpustili, zjistil v několika málo následujících minutách, když se za ním zavřely dveře policejního vozu.  Na služebnu tak putoval nejen pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i pro trestný čin podplácení.

V uplynulých dnech bylo s mužem zahájeno trestní stíhání pro uvedené skutky. V případě pravomocného rozsudku mu hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 15. září 2020

vytisknout  e-mailem