Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Odpolední setkání

JIČÍNSKO - Preventista navštívil Domov mládeže Hořice 

Ve středu 21. března přijal pracovník Preventivně informační skupiny Jičín pozvání mezi studenty, kteří jsou přes týden ubytováni v Domově mládeže v Hořicích a jsou posluchači Gymnázia, střední odborné školy, středního odborného učiliště a vyšší odborné školy Hořice.

Kolem sedmnácté hodiny se policista na učebně sešel s poměrně početnou skupinou mladých lidí, pro které připravil na úvod projekci preventivního filmu „Já chci domů“. Následně se rozvinula beseda k předestřenému příběhu, kde je popsán životní osud mladíka, který přímo přitahuje nejrůznější průšvihy. Sotva se vyřeší krádež tašky, už lítá v dalším průšvihu, kdy řídí odcizený automobil, havaruje a dokonce zraní kamarádku.

Preventista postupně jednotlivé protiprávní skutky okomentoval, kdy tak přítomným zároveň velmi názorně přiblížil ty nejběžnější delikty, se kterými se strážci zákona při výkonu služby setkávají nejčastěji. Nezapomnělo se ani na nejdůležitější ustanovení ze zákona o trestní odpovědnosti mládeže.

Přednášející průběžně odpovídal na dotazy studentů, kdy z jejich bezprostředních reakcí bylo patrné, že je předestřená problematika opravdu zaujala.
por. Bc. Petr Janda
22. 03. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

21. 03. Domov mládeže Hořice 

Detailní náhled

Jičínsko

21 03. Domov mládeže Hořice 

Detailní náhled

Jičínsko

21. 03. Domov mládeže Hořice 

Detailní náhled

Jičínsko

21. 03. Domov mládeže Hořice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem