Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Odpolední program pro děti

JIČÍNSKO - Mladí rybáři si prohlédli policejní budovu 

Na konci měsíce července se setkali jičínští policisté s účastníky letního tábora mladých rybářů v obci Holín. Pro další skupinu se strážci zákona domluvili s pořadateli na prohlídce policejní budovy v Jičíně.

Na pondělí 20. srpna připravil pracovník Preventivně informační skupiny Jičín odpolední program, při kterém se účastníci, mimo jiných informací, dozvěděli několik zajímavostí o historii penězokazectví. Právě tomuto tématu se věnuje instalovaná výstava podél hlavního schodiště budovy Územního odboru PČR Jičín. Dokumentuje i případy z blízkého okolí. Právě ty ještě preventista doplnil podrobnějším výkladem.

V prostorné učebně sledovali mladí rybáři se zájmem film, který představuje jednotlivé policejní služby. Po zodpovězení několika dotazů prohlídka pokračovala návštěvou policejních cel. I zde se účastníci exkurze dozvěděli mnoho podrobnějších informací, které se týkaly především zákonných důvodů omezení člověka na svobodě.Během prohlídky se skupiny ujal také zástupce vedoucího Obvodního oddělení Jičín, který přítomným ukázal části výstroje a vybavení člena pořádkové jednotky.

Z bezprostředních reakcí účastníků bylo patrné, že jim připravený program přinesl mnoho nových poznatků o náročné policejní práci, což za všechny potvrdil i vedoucí tábora při závěrečném loučení.
por. Bc. Petr Janda
21. 08. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

20. 8. Exkurze  

Detailní náhled

Jičínsko

20. 8. Exkurze 

Detailní náhled

Jičínsko

20. 8. Exkurze 

Detailní náhled

Jičínsko

20. 8. Exkurze 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem