Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Odpálil ohňostroj uvnitř restaurace, vzápětí skončil v poutech

Policisté zasahovali u případu odpálení venkovní pyrotechniky uvnitř restaurace v otevírací době. 

V Husově ulici V Praze 1 krátce po deváté hodině večerní došlo k události, která zaměstnala hlídky městské a státní policie na nemalou chvíli. V restauraci, ve které se v uvedenou dobu nacházelo více než padesát lidí, muž úmyslně odpálil z dosud nezjištěných důvodu venkovní pyrotechniku. V tento moment ulicí procházel strážník městské policie a zaslechl tak několik ran pravděpodobně pyrotechniky.  Lidé v panice vybíhali ze zadýmeného prostoru ven. Vzhledem k velkému počtu osob a špatné vizuální a chaotické situaci na místě, si strážník přivolal hlídku městské a hlídku státní policie. 

Při prvotním šetření na místě se během chvíle podařilo ustanovit podezřelou osobu, kterou byl šestatřicetiletý muž, zjevně pod vlivem alkoholu. Muže zadržela hlídka městské policie na základě podezření ze spáchání trestného činu. Policisté z městské policie provedli u muže orientační dechovou zkoušku, která prokázala hodnotu přes 1,7 promile. Také test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle byl pozitivní. Nejméně další hodinu policisté zjišťovali důležité informace od přítomných osob k okolnostem celé události. 

Několik osob utrpělo lehké popáleninové zranění v oblasti končetin, které si nevyžádalo lékařské ošetření. Došlo také k poškození oděvů přítomných osob. Pokud jste byli tomuto incidentu přítomni a můžete poskytnout důležité svědectví, či jste utrpěli zranění nebo psychickou újmu, obraťte se v této věci na linku 158 nebo na místně příslušné oddělení policie Bartolomějská v Praze 1.

Škoda v restauračním zařízení vzniklá odpálením zábavné pyrotechniky nebyla zatím vyčíslena. Škoda na oděvech zákazníků dosahuje částky třicet tisíc korun.

Policie prověřuje skutek pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví v souběhu se spácháním trestného činu poškození cizí věci. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dvě léta.

nprap. Lucie Drábková - 23. ledna 2020

Odkazy do noveho okna

interiér I.

interiér I. 

Detailní náhled

interiér II.

interiér II. 

Detailní náhled

interiér poškozený stůl

interiér poškozený stůl 

Detailní náhled

odpal pyro I.

odpal pyro I. 

Detailní náhled

poskozena lavice

poskozena lavice 

Detailní náhled

poškozená podlaha

poškozená podlaha 

Detailní náhled

poškozený strop

poškozený strop 

Detailní náhled

zábavná pyrotechnika I

zábavná pyrotechnika I 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem