Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Odmítáme kritiku z úst ministra spravedlnosti

Policie České republiky se důrazně ohrazuje proti kritice zvládnutí víkendového bezpečnostního opatření na území hlavního města Prahy z úst ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. 

Příslušníci Policie České republiky v rámci víkendových opatření dokázali udržet veřejný pořádek i přes značně složitou situaci spočívající ve střetu názorových proudů demonstrantů, kterých se sešlo několik tisíc na více místech hlavního města Prahy. Profesionálním přístupem zúčastněných policistů se podařilo zabránit výrazným střetům, škodě na majetku nebo dokonce újmě na zdraví zúčastněných osob.

Odmítáme proto hodnocení, která nevychází ze skutečného stavu a mají místy až bulvární charakter. Tato nepřiměřená vyjádření mohou svým charakterem poškodit Policii České republiky jako jednotný ozbrojený sbor chránící primárně zájmy a bezpečnost občanů České republiky.

Vzniklá podezření na případná jednotlivá pochybení konkrétních policistů budou, tak jak jsme avizovali, řádně prošetřena a o výsledku šetření budeme informovat veřejnost. Hodnotit celé bezpečnostní opatření na základě dosud nepodložených a neprověřených podezření na pochybení konkrétních jednotlivců v řadách Policie ČR považujeme za exces.

„Za postupem policistů během víkendového bezpečnostního opatření stojím a jsem přesvědčen, že Policie České republiky svou roli zvládla. Podezření na údajná pochybení jednotlivců nechám prověřit tak, jak jsem již uvedl během víkendu“, zopakoval policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý.

8. února 2016
kpt. Bc. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem