Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Odložené peněžence na baru neodolal

TRUTNOVSKO – Policisté případ objasnili a muž trestu neujde. 

Oznámení o ukradené peněžence v jednom z podniku ve Špindlerově Mlýně přijali policisté 7. ledna v ranních hodinách. Tehdy neznámý pachatel měl využít nepozornosti poškozené, která si nechala svou peněženku s doklady, platební kartou a penězi na barovém pultu bez dozoru. Portmonku si měl přivlastnit, odcizit z ní finanční hotovost 6 tisíc korun a následně ji odhodit na toaletě. Zde ji pak našel personál podniku a dostala se zpět k majitelce.  

Policisté v těchto dnech případ objasnili na základě důkladného šetření a vyhodnocením všech důkazních prostředků. Za přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku již sdělili podezření 25letému muži. V případě odsouzení mu nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Případy, kdy poškození přijdou o své osobní věci, nejsou pro policisty ničím novým. Pokud jde o veřejná místa či zábavní podniky nejčastěji řeší krádeže peněženek, mobilních telefonů, kabelek, batohů či oblečení. Své věci je proto dobré mít pod dohledem a nedávat zlodějům příležitost. 

nprap. Lukáš Vincenc
14. ledna 2020, 11:07

vytisknout  e-mailem