Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Odhalili zloděje z Ostrožska

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Zlodějská dvojice se vloupala do osmadvaceti objektů.  

Série vykradených chat a maringotek, stavebních buněk, rybářských a mysliveckých chat a navrch ještě restaurace. Celkem osmadvacet napadených objektů a škoda dosahující přes dvě stě tisíc korun. V každém z případů figuroval na začátku vyšetřování pouze neznámý pachatel. Po trpělivém a důsledném pátraní se uherskohradišťským kriminalistům ve spolupráci s uherskoostrožskými policisty podařilo tohoto neznámého pachatele odhalit. A nebyl jeden, ale dva.

Ve středu 15. srpna kriminalisté zadrželi dva muže, oba ve věku třiadvaceti let, z Uherskohradišťska. Oni jsou těmi neznámými pachateli, kteří mají sérii vloupání na svědomí. Kriminalistům se podařilo prokázat, že dvojice společně kradla už od konce roku 2011. Tehdy se vloupali do stavebních buněk u novostaveb v Ostrožské Nové Vsi, odkud ukradli různé nářadí a další věci pro stavbu. V následujících týdnech vyrazili krást do chatek a maringotek u těžebního jezera u Uherského Ostrohu a také u Ostrožské Nové Vsi. Kradli z nich například plynové bomby, vařiče, lahve se slivovicí, sekačku, kamna, dalekohledy, svítilny, ale také třeba stan, vzduchovky nebo vodní dýmku. Jedné noci se vypravili do sběrných surovin v Ostrožské Nové Vsi, aby z nich ukradli měď a mosaz, kterou dalšího dne prodali ve sběrných surovinách v Ostrohu. Jindy se zase vydali do rybářské boudy u Mistřic, odkud ukradli devět rybářských prutů spolu s dalším vybavením. Vloupali se také do myslivecké boudy u Kunovic, z níž pobrali plynové bomby a spací pytle. Do těchto objektů vstupovali vždy po užití násilí: páčili dveře nebo přestřihávali visací zámky, jimiž se majitelé snažili chránit své věci. Většinou se do krádeží pouštěli až za tmy, ale při jedné ze svých cest v regionu si troufli krást i ve dne. V Ostrožské Nové Vsi přijeli s autem ke skladu restaurace, z něhož ukradli prázdné pivní sudy. Ty potom prodali ve výkupně.

Jejich poslední a největší akce byla vloupání do restaurace v Uherském Ostrohu v polovině července. Do vytypované restaurace vyrazili autem v noci. Páčidlem překonali jak dveře do skladu, tak do výčepu. Museli jet dvakrát, aby zvládli odvézt celkem čtrnáct padesátilitrových pivních sudů, jeden třicetilitrový od limonády, nejméně sto sedmdesát krabiček cigaret, třináct litrových lahví fernetu, čtyři lahve vína a sedm plechovek s energetickým nápojem. K tomu ještě vzali mince za zhruba osm tisíc korun. Sudy následujícího dne odevzdali, peníze si rozdělili, stejně jako alkohol a cigarety. Vloupáním pouze do této restaurace způsobili škodu přes šestačtyřicet tisíc korun.

Po důsledném dokazování sdělili uherskohradišťští kriminalisté oběma mužům obvinění ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za což jim ze zákona hrozí až pět let vězení. Oba obvinění muži již byli hradišťskými kriminalisty v minulosti trestně stíháni.

 

16. srpen 2012, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem