Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Odhalili padělek řidičského průkazu

KRAJ VYSOČINA - Cizinec vyměnil falešný doklad za pravý 

Policisté z oddělení dokladů a specializovaných činností z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, odhalili minulý týden padělaný řidičský průkaz cizího státního příslušníka.
 
Dne 26. května policisté z Oddělení dokladů a specializovaných činností KŘP kraje Vysočina prováděli prověření pravosti řidičských průkazů uložených v depozitu na Odboru dopravy a vnitřních věcí Městského úřadu v Novém Městě na Moravě. U řidičského průkazu státu Ukrajina, který byl vydán 13. března 2001 pro skupiny řidičského oprávnění A, B,  vzniklo podezření, že by se mohlo jednat o neregulérní doklad. Proto byl tento průkaz předán k provedení bližšího zkoumání. Na základě zpracovaného odborného vyjádření bylo zjištěno, že se jedná o celkový padělek řidičského průkazu státu Ukrajina.
 
Dále bylo zjištěno, že jeho osmatřicetiletý  majitel požádal v únoru roku 2005 o vydání řidičského průkazu České republiky výměnou za řidičský průkaz vydaný cizím státem. K této žádosti předložil padělaný řidičský průkaz státu Ukrajina. Na základě této žádosti a předloženého padělaného řidičského průkazu byl muži v březnu roku 2005 vydán řidičský průkaz České republiky. Až do současné doby byl padělek řidičského průkazu Ukrajiny uložen v depozitu Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Nové Město na Moravě. Policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny. Za tento přečin hrozí jedenatřicetiletému cizinci trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti,“ řekl plk. Mgr. Leoš Švarc, vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.  
 
mjr. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
6. červen 2011

vytisknout  e-mailem