Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Odhalena pěstírna na Sokolovsku

SOKOLOVSKO – Policisté zajistili téměř 2 500 rostlin konopí. 

Úspěšně pokračuje boj s drogovou kriminalitou. Několikaměsíční výtečná práce sokolovských kriminalistů vedla k odhalení jedné z největších indoorových pěstíren konopí v Karlovarském kraji v posledních měsících.

V úterý 26. května letošního roku policisté v dopoledních hodinách provedli na základě příkazu soudce Okresního soudu v Sokolově prohlídku objektu poblíž Horního Slavkova. Během té v něm nalezli několik speciálně odborně upravených místností, kde s pomocí chemických přísad, umělého osvětlení a zabudované ventilace docházelo k pěstování konopí. Přímo v objektu byl policisty zadržen dvaačtyřicetiletý cizinec, který měl konopí pěstovat od roku 2018 až do svého zadržení. V rámci prohlídky objektu bylo zajištěno téměř 2 500 rostlin konopí různého vzrůstu až do výšky jednoho metru. Kromě toho bylo zajištěno kompletní vybavení zmíněné indoorové pěstírny, dále několik kilogramů sušiny rostliny konopí a také finanční prostředky ve výši několik set tisíc korun.

V případě prodeje zajištěného množství drogy by si na černém trhu mohl přijít na částku v řádu několika milionů korun.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí cizinci trest odnětí svobody až na deset let.

nprap. Jakub Kopřiva
29. 5. 2020

Odkazy do noveho okna

Pěstírna

Pěstírna 

Detailní náhled

Pěstírna

Pěstírna 

Detailní náhled

Pěstírna

Pěstírna 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem