Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Odcizili hodinky za miliony - Aktualizace

Pražští kriminalisté pátrají po třech mužích, kteří přepadli prodejnu hodinek v Široké ulici v Praze 1. Odcizili hodinky za několik milionů korun. 

Aktualizace - 17. ledna 2022

Kriminalisté zjistili, že celou loupež má na svědomí organizovaná, cizojazyčně hovořící skupina. Vyhodnocením kamerových záznamů zmapovali  jejich pohyb po loupeži a to jak na území hlavního města Prahy, tak následně i na území ČR.  Potřebují však zjistit, kde se pachatelé pohybovali přibližně týden před loupeží a proto žádají širokou veřejnost o pomoc. Na zveřejněných fotografiích jsou zachyceny dopravní prostředky, které byly využity při útěku z místa. Pokud byste měli jakékoliv informace o místě, kde byly před loupeží zaparkované, nebo o osobách, které se okolo těchto strojů pohybovaly, kontaktujte prosím linku 158. Jedná se o důležité informace, které by kriminalistům velmi pomohly k ustanovení pachatelů.

Výše škody byla předběžně odhadnuta na bezmála dvacet milionů korun a pachatelům tak hrozí v případě dopadení a odsouzení až patnáctiletý pobyt za mřížemi.

nprap. Richard Hrdina

Dnes, krátce po sedmnácté hodině, přepadla trojice maskovaných, cizojazyčně hovořících mužů, prodejnu luxusních hodinek v Široké ulici v Praze 1. Vstoupili do prodejny, přemohli ostrahu a za pomoci bouracích kladiv si zjednali přístup k vystavenému zboží. Během pár minut z místa utekli i s lupem za několik miliónů korun. Pachatelé k útěku využili skůtr a elektrokoloběžku a oba tyto stroje kriminalisté nalezli v nedaleké ulici.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy z prodejny, na kterých je celá loupež velmi dobře zachycena. Pokud některého z mužů poznáváte, nebo máte jakékoliv informace o jejich pohybu, kontaktujte prosím linku 158, nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu PČR. Děkujeme.

Pachatelům hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin loupež až desetiletý pobyt za mřížemi, avšak po přesném vyčíslení škody, může být trestní sazba zvýšena až na 15 let. ¨

nprap. Richard Hrdina – 15. ledna 2022

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem