Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Odcizil zboží a vyhrožoval zaměstnancům prodejny

SOKOLOVSKO – Krádeže se nedopustil poprvé.  

Policisté z obvodního oddělení ze Sokolova sděleno podezření ze spáchání přečinů krádeže a nebezpečné vyhrožování 24letému muži ze Sokolovska.
 
Ten se takového jednání měl dopustit v pátek 21. 11. 2014 v odpolední hodinách v Sokolově, kdy v prodejně odebral z regálu a následně uschoval pod bundu několik sad na opravu laku motorových vozidel. Když odcházel, byl spatřen zaměstnancem prodejny. Ten ho dostihl a opětovně ho vyzíval k vrácení zboží. Podezřelý muž se beze slov otočil a fyzicky ho napadl. Na místo se dostavil další zaměstnanec a došlo mezi nimi k další potyčce. Poté podezřelý z místa odešel, kdy při své odchodu ještě však zaměstnancům slovně vyhrožoval, že je nechá zabít. Odcizené zboží bylo vráceno zpět do prodeje. Svým jednáním v zaměstnancích prodejny vzbudil důvodnou obavu o jejich život a zdraví a jednomu z nich způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici.
 
Takového jednání se nedopustil v měsíci listopadu jen jednou, na začátku měsíce ve večerních hodinách vstoupil do místního obchodního domu a z regálu odcizil holící elektrický strojek. Ten ukryl pod oblečení a prošel přes prostor pokladen bez zaplacení. Následně byl před prodejnou dostižen členem ochranky, který mu odcizené zboží odebral. Podezřelý poté z místa utekl.
 
Podezřelý muž se výše uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán Okresním soudem v Sokolově. Policisty byl předveden k Okresnímu soudu v Sokolově a soudce rozhodl o jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody.
 
nprap. Kateřina Krejčí
24. 11. 2014

vytisknout  e-mailem