Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Odcizil elektrickou koloběžku

CHEBSKO – Nyní mu hrozí až tříleté vězení. 

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Obviněný muž měl v první polovině května letošního roku na Chebsku vniknout do jedné z prodejen s elektrickými koloběžkami. Jednu z nich měl odcizit a odtlačit jí za budovu. Později koloběžku na místě policisté vypátrali a předali zpět majiteli. O necelé dva týdny později měl na vozidle, které užíval, poškodit takzvanou botičku. S vozidlem měl následně odjet k zaparkovanému vozidlu značky Citroen, ze kterého odcizil registrační značky, které umístil na své vozidlo. O několik minut později byl zastaven a kontrolován policisty z obvodního oddělení v Mariánských Lázních. 

V dubnu letošního roku, měl se svolením přespávat u své babičky. Bez jejího souhlasu se měl zmocnit její platební karty, ke které si již dříve zjistil PIN kód. Z karty měl poté provést několik výběrů finanční hotovosti. 

V posledním případě měl na začátku června letošního roku najít peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Kartu si ponechal a provedl s ní tři bezkontaktní platby. Čtvrtá platba mu byla zamítnuta. 

Svým jednáním měl způsobit škodu přibližně 50 tisíc korun. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, jelikož byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen.   

nprap. Jan Bílek
21.7.2023

vytisknout  e-mailem