Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Odcizené Volvo u Masečína

PRAHA VENKOV-JIH – Policisté z obvodního oddělení Hradištko od pondělního večera pátrají po odcizeném automobilu. 

V pondělí letošního 1. února přibližně dvacet minut před jednadvacátou hodinou přijali policisté z obvodního oddělení Hradištko pod Medníkem oznámení od pětačtyřicetiletého řidiče, že mu byl odcizen modré Volvo XC90 2.4D AWD s pražskou registrační značkou, které měl zaparkované v lokalitě lesního porostu Hvozdy u krajnice silnice mezi obcemi Masečín a Hvozdnice.
Vůz naposledy viděl v pondělí 1. února kolem deváté hodiny ranní. Téhož dne dvacet minut po dvacáté hodině zjistil, že se Volvo nenachází na místě, kde jej zaparkoval. Krádež vozidla následně nahlásil na Policii České republiky. Odcizením vozidla pachatel jeho majiteli způsobil škodu za dvě stě tisíc korun.
Policisté uvedený případ šetří jako trestný čin krádež, za který pachateli v případě jeho dopadení a následném odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, neboť se jej dopustil v době nouzového stavu vyhlášeného usnesením vlády České republiky.
Policisté se rovněž touto cestou obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, aby se jim přihlásili případní svědci, kteří se v inkriminovanou dobu v této lokalitě pohybovali a mohli si povšimnout podezřelých okolností, například výskytu podezřelých či neznámých osob a vozidel. Poznatky k hledanému vozidlu, jakož i k tomuto případu jim mohou občané osobně sdělit přímo na služebně obvodního oddělení Hradištko, nebo je mohou zavolat na telefon 727 968 538, případně prostřednictvím bezplatné linky 158 tísňového volání Policie České republiky.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
P ČR Praha venkov-JIH
2. února 2021

vytisknout  e-mailem