Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Odcizené věci vypátral Jackpot

KARLOVARSKO – Muži nyní hrozí až tříleté vězení. 

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže.

Ten měl ve druhé polovině září loňského roku v Karlových Varech vniknout na pozemek, na kterém stálo zaparkované nákladní vozidlo značky Ford. Třiadvacetiletý muž měl následně do nákladního vozidla vniknout a začít ho prohledávat. Z automobilu měl poté odcizit například zpětné zrcátko s integrovanou videokamerou, navigaci nebo pracovní plášť. Po několika málo minutách měl podezřelý muž z místa i s odcizenými věcmi utéct. Svým jednáním měl způsobit škodu přibližně 5 tisíc korun.

Po oznámení o vloupání do vozidla se policisté začali případem okamžitě zabývat. Na místo dorazil také policejní psovod se služebním psem Jackpotem. Ten po zachycení pachové stopy dovedl policisty k několik set metrů vzdálenému místu, kde si třiadvacetiletý muž uschoval část odcizených věcí. O několik metrů dále označil služební pes Jackpot místo, kde policisté následně pod kusem lina a hromadou nepořádku nalezli ukrytou odcizenou navigaci. Policistům se tedy podařilo zajistit všechny odcizené věci.

V případě prokázání viny hrozí muži, který byl již v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody až na tři roky.

prap. Jan Bílek
mjr. Bc. Kateřina Pešková
21.1.2022

vytisknout  e-mailem