Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Odcizené baterie ze semaforu v obci Ondřejov - Turkovice

PRAHA VENKOV -JIH - Policisté nyní hledají pachatele, který má krádež na svědomí 

Policisté Obvodního oddělení Říčany v současné době provádí šetření k případu krádeže vloupáním, ke kterému došlo v katastru obce  Ondřejov-Turkovice, ul. Ke Šmejkalce, kde v současnosti provádí stavební firma stavbu kanalizace.

Dosud neznámý pachatel tam v době od 16:30 hodin dne 14. března 2022 do 07:00 hodin dne 15. března 2022 odcizil baterie značky Banner 12 V 200 AH, které napájely semafory, které slouží k řízení kyvadlového provozu na pozemní komunikaci.

Dále poškodil víčko nádrže pracovního stroje – pásového bagru Zn. JCB, kdy do nádrže se mu nepodařilo vniknout. Tímto jednáním způsobil škodu ve výši 13500 Kč na odcizení baterií a škodu 2000 Kč na poškození víčka pracovního stroje.

Pachatel na místě zanechal prázdný barel, plastový kanystr a hadici. Je tedy předpoklad, že mohl být někým vyrušen. 

Žádáme veřejnost o spolupráci pří objasnění tohoto skutku. Všimli jste si ve výše zmíněné době a čase pohybu nějaké podezřelé osoby okolo zaparkovaného pracovního stroje a semaforů? Případně neslyšeli jste nějaký hluk, neviděli zde zaparkované vozidlo, případně alespoň čas, kdy přestaly semafory fungovat?
V případě, že máte jakékoliv poznatky, sdělte je prosím policistům Obvodního oddělení Říčany na tel: 974 881 730, nebo emailem na poj.oo.ricany@pcr.cz.

Za pomoc předem děkujeme.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
17. března 2022

vytisknout  e-mailem