Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Od nehody ujel

PROSTĚJOV - Druhý den se sám přihlásil. 

V sobotu 4. listopadu 2017 před půl desátou hodinou dopoledne došlo v křižovatce ulic Šafaříkovy a Olomoucké v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dle předběžného šetření je ze způsobení dopravní nehody podezřelý řidič automobilu značky Mercedes-Benz. Ten do křižovatky proti dopravní značce “Dej přednost v jízdě“ vjel v době, kdy po hlavní komunikaci Olomouckou ulicí řídila šestatřicetiletá žena automobil typu Ford S-Max. Došlo ke střetu vozidel, při kterém byl Ford odhozen na obrubník komunikace, přičemž došlo k jeho poškození. Řidič Mercedesu na místě nezastavil a naopak z místa ujel. To se však nelíbilo sedmačtyřicetiletému svědkovi celé události a ujíždějící Mercedes-Benz začal svým vozidlem pronásledovat. Ujíždějící řidič ujel do ulice Barákovy, kde vozidlo zaparkoval. Když vedle jeho automobilu zastavil i pronásledovatel, z místa opět ujel. Při ujíždění v Budovcově ulici poškodil zaparkovaný osobní automobil typu Ford Focus. Ani další pronásledování netrvalo dlouho, protože ujíždějící přejel pouze na náměstí Spojenců, kde vozidlo odemknuté zanechal a utekl. Pronásledovatel se ho pokusil doběhnout, to se mu však již nepodařilo.

Po dopravní nehodě byla preventivně vyšetřena jedna osoba. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun na vozidle Ford S-Max, na 10 tisíc korun na vozidle Ford Focus a na 20 tisíc korun na vozidle pravděpodobného viníka.

Přestože policisté disponovali svědectvím poškozených a svědků, kamerovým záznamem z pronásledujícího vozidla a dalšími stopami, po podezřelém nemuseli pátrat. Ten se totiž, dle vlastních slov pod tíhou svědomí, následující den policistům přihlásil sám. Jednatřicetiletý muž je pro své jednání nyní podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu. Příčiny, okolnosti a míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

por. Mgr. František Kořínek

7. listopadu 2017

Odkazy do noveho okna

DN Olomoucká a Budovcova

DN Olomoucká a Budovcova 

Detailní náhled

DN Olomoucká a Budovcova

DN Olomoucká a Budovcova 

Detailní náhled

DN Olomoucká a Budovcova

DN Olomoucká a Budovcova 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem