Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Od krádeží k loupeži

Orlová -nejprve měl krást zboží v prodejnách, nakonec použít násilí 

Policisté oddělení obecné kriminality Orlová minulý týden zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže. Obvinili ho ze spáchání přečinů krádeže a zvlášť závažného zločinu loupeže, čemuž předcházela spolupráce kriminalistů s policisty obvodního oddělení, místní znalost  a desítky hodin strávených při vyhodnocování získaných stop a poznatků všech zainteresovaných policistů.

Během dvou týdnů měl mladý muž v šesti případech odcizit zboží z obchodů v Orlové, přičemž jeden z nich měl „navštívil“ v jeden den dvakrát. Do prodejen měl vstoupit za běžného provozu, z regálu poblíž vchodu odcizit zboží a co nejrychleji bez placení odejít. Předmětem jeho zájmu byly např. holicí strojky, náhradní břity nebo tablety do myčky, které, jak později uvedl kriminalistům, „pod cenou“ prodával náhodným osobám.
V noci začátkem března měl mladému muži strhnout z ramene pánskou tašku s doklady a finanční hotovostí a poté z místa utéct.
Ovšem hned následující den měl pro získání cizího majetku použít násilí. Měl si vyhlédnout staršího muže, kterého fyzicky napadl. Poškozený po úderech upadl na zem, ale tašky, ve které měl kromě nákupu také peněženku s finanční hotovostí, platební kartu a osobní doklady, se nehodlal vzdát. S útočníkem se o ní přetahoval, ten mu ji ale vtrhl z ruky a utekl.

Obviněný muž se k trestné činnosti doznal, s kriminalisty spolupracoval. Uvedl, že je v tíživé životní situaci, nemá žádný příjem ani bydlení. Aby se nesnažil vyhnout trestu či trestnou činnost neopakoval, cestou státního zástupce podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

por. Mgr. Daniela Vlčková
odděleníá tisku
15. 3. 2023

vytisknout  e-mailem