Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Octavie nabourala houkající hasičskou tatru

JABLONECKO - Nehodu zavinil řidič octavie, který vjel do křižovatky z vedlejší silnice 

Včera odpoledne kolem 16.45 projížděla křižovatkou ulic Palackého a U Kostela ve Mšeně nad Nisou Tatra Hasičského záchranného sboru se zapnutým světelným a zvukovým signalizačním zařízením, když jí do jízdní dráhy vjel z vedlejší silnice 74letý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia. Řidič octavie, který nehodu zavinil, měl štěstí, že srážku s takovým "obrem" jako je Tatra 815 ustál jen s lehčím zraněním.

Kromě toho, že nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici, ignoroval navíc skutečnost, že se jedná o vozidlo s právem přednosti jízdy, které signalizačním zařízením avizovalo jízdu ke krizové situaci. Krátce před tímto karambolem totiž v Podhorské ulici v Jablonci nad Nisou havarovalo jiné osobní vozidlo, které po smyku nabouralo do plynové přípojky u rodinného domu,  a proto na místě  hrozilo nebezpečí úniku plynu.F 1

K úniku plynu v Jablonci nakonec nedošlo, nicméně za jiných okolností  by hasiči nemuseli dojet včas do svého cíle. Řidiči, neprodlužujte svým bezohledným chováním dojezdový čas vozidel integrovaného záchranného systému k těm, kteří pomoc záchranářů nutně potřebují !  O životě a smrti lidí, kteří na jejich pomoc čekají, rozhodují často jen vteřiny.

10. 9. 2019
por. Bc. Ivana Baláková
Oddělení tisku a prevence
Česká Lípa

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem