Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Očesaný vánoční stromek - Aktualizace

HRADECKO - Nepoznáte aktéra? 

AKTUALIZACE: Po zveřejnění níže uvedeného případu jsme záhy přijali další tři oznámení týkající se krádeže vánočních výzdob. Celková škoda byla vyčíslena dohromady na necelé 4 tisíce korun. Policistům se díky všímavosti občanů podařilo ztotožnit osobu, která se ke všem skutkům přiznala. V současné chvíli má již 38letá žena za dvě krádeže, při kterých přelezla plot, sděleno podezření z trestného činu porušování domovní svobody. Další dvě krádeže jsme vyřešili v přestupkové rovině.
Děkujeme občanům i médiím za spolupráci.

por. Iva Kormošová, 27.12.2021, 10.30
_________________________________________________________________________________________________________________

V sobotu dopoledne jsme přijali oznámení o krádeži vánočních ozdob. Neznámý pachatel měl v časných ranních hodinách odcizit ze vstupních dveří adventní věnec a ze smrčku zasazeného v květináči umístěného u dveří 17 ozdob a 5 metrů světel. Vše v hodnotě 1500 korun. Z dodaného videozáznamu je zřejmé, že osoba k pozemku přijela vozidlem, pak obhlédla situaci, vyzkoušela, zda je zamčená branka i vjezdová brána, přelezla plot a "očesala" stromek.
Zahájili jsme úkony trestního řízení pro přečin porušování domovní svobody a obracíme se s žádostí o pomoc na veřejnost. Kdo osobu na videozáznamu pozná, ať zavolá na linku 158, nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu.
Pokud se podaří pachatele dopadnout, bude mu za vniknutí na pozemek hrozit až 3leté vězení.

por. Iva Kormošová
6.12.2021, 11.20

vytisknout  e-mailem