Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ocenili jsme statečnost dvou mužů

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Oběma mužům jsme vyjádřili poděkování a obdiv,  

Dnes dopoledne se v uherskohradišťské nemocnici setkali představitelé policie, uherskohradišťské radnice a vedení nemocnice se dvěma muži, kteří se letos v září postavili pachatelům loupežného přepadení klenotnictví v Uherském Hradišti.

Oba pánové chtějí zůstat v anonymitě, proto dnešní setkání, jehož cílem bylo oběma mužům poděkovat a ocenit jejich statečnost, proběhlo bez účasti médií. Do uherskohradišťské nemocnice, kde je jeden z mužů stále hospitalizovaný, dnes dopoledne zavítal za Krajské ředitelství policie Zlínského kraje plk. Ing. David Basovník, který stojí v čele Územního odboru Uherské Hradiště, dále starosta Uherského Hradiště Ing. Stanislav Blaha a ředitel nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Všichni přítomní vyjádřili oběma mužům obdiv a úctu za to, jak se při loupežném přepadení statečně a duchapřítomně zachovali. Díky nim pachatelé z klenotnictví odešli s prázdnou, protože dvojici statečných mužů se podařilo lupičům  tašku s odcizenými šperky  z rukou vytrhnout. Přítomní pánové taktéž popřáli oběma mužům, ať jsou co nejdříve zdmavotně v pořádku.

Starosta Ing. Stanislav Blaha předal odvážným  mužům peněžitý dar a vyznamenání starosty, a vedoucí uherskohradišťského územního odboru plk. Ing. David Basovník dárkové koše.

K loupežnému přepadení klenotnictví v Uherském Hradišti došlo letos 8. září. Dva pachatelé vešli do prodejny v motorkářském oblečení s helmami na hlavách. Pánové neváhali a do připravené tašky házeli celá plata se zbožím. Mezitím ke dveřím prodejny přiběhli dva muži, kteří si všimli pachatelů, jak vcházejí dovnitř. Muži se snažili lupičům zabránit v útěku tím, že drželi dveře, aby nemohli z prodejny ven. Pachatelé ale rozbili sklo ve dveřích a dostali se ven. Jednoho z mužů zasáhly a poranily střepy, na druhého muže jeden z pachatelů vystřelil a poranil ho na noze. Pachatelé měli před prodejnou zaparkovanou žlutou motorku, na které odjeli směrem do Buchlovských kopců. Podařilo se zjistit, že by se mohlo jednat o motocykl zn. Suzuki 600 nebo 750. Pachatele loupežného přepadení se prozatím dopadnout nepodařilo. Případ nadále šetří zlínští krajští kriminalisté.

 

30. listopadu 2015, por. Mgr. Lenka Javorková

 

 

 

 

vytisknout  e-mailem