Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Ocenění specialistů

MŘP Ostrava - „Místo činu? Domov!!!  

Sedmnácté září roku 2011 jsme věnovali boji s domácím násilím. Akce proběhla v Sanatoriích Klimkovice a po celý den mohli odborníci i veřejnost získat nové informace k problematice domácího násilí, neboť byly připraveny odborné i laické semináře a množství zájemců pak navštívilo přednášku MUDr. Radima Uzla CSc. na téma „partnerské násilí.“ Přímo v lázních jsme pak zřídili mobilní poradenské místo. Nicméně odpoledne čekal policisty, specialisty unikátního týmu, a jejich rodiny přepestrý kulturní program. Skvělé taneční vystoupení Tanečního studia Vítkovice však shlédly také oběti domácího násilí, pro které jsme rovněž připravili bohatý program i drobné dárky, které osobám ohroženým věnovali partneři projektu. Všechny zúčastněné pak dostal doslova „do varu“ Martin Chodúr s kapelou při vynikajícím koncertu.
V rámci letošní kampaně „Místo činu? Domov!!!“ jsme realizovali množství novinek, namátkou lze například zmínit novou edici pro děti „Místo bezpečí? Domov!!!“ Nová dětská edice zahrnuje celou řadu nových hraček pro děti v jednotném designu, který dala tiskovinám právě dětská stolní hra s názvem „Místo bezpečí? Domov!!!“
Poděkovat policistům týmu, řešícím domácí násilí, přišel i policejní prezident plk. Mgr. Petr Lessy.  Šest služebně nejstarších policistů týmu ocenil medailemi plk. Mgr. Tomáš Tuhý, ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Tito „nestoři“ ostravského týmu poskytují poradenství a realizují vykázání již pátým rokem. 
Policejní prezident však nepamatoval jenom na policisty. Díky intenzivní spolupráci s dalšími subjekty se daří problematiku domácího násilí řešit komplexně. Policejní prezident plk. Mgr. Petr Lessy udělil Plaketu Policie České republiky panu Mgr. Juliu Kopčanskému, vedoucímu ostravské poradny Bílého kruhu bezpečí, za dlouhodobou a aktivní spolupráci na úseku prevence kriminality, zajišťování komplexní pomoci obětem a svědkům trestné činnosti a propagaci Policie České republiky.
Ale ocenění čekalo samozřejmě především na všechny specialisty týmu, kteří přijali pozvání do Klimkovic i se svými nejbližšími. Ředitel Městského ředitelství policie Ostrava, plk. Mgr. Tomáš Landsfeld, ocenil policisty týmu plaketami a kromě věcných dárků byl policistům věnován i odpolední slavnostní program, plný tance, hudby nebo unikátní vernisáže fotografií na téma domácího násilí.
Všem oceněným policistům blahopřejeme a přejeme hodně sil do další práce!

 

                                                                                          por. Bc. Gabriela Holčáková
                                                                                          komisařka  PIS Ostrava
                                                                                          20. 9 . 2011                        

 

 

Fotografie


Video

Související články:

http://www.policie.cz/clanek/misto-cinu-domov-145334.aspx

http://www.policie.cz/clanek/misto-cinu-domov-615616.aspx

http://www.bkb.cz/aktuality/n242-ostravska-poradna-bkb-ziskala-prestizni-oceneni-a-patri-tak-mezi-vyjimecne/

Start kampaně 17.9.2010

 

                                       

vytisknout  e-mailem