Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ocenění pracovníků našeho krajského ředitelství

ZLÍNSKÝ KRAJ: Součástí bylo i vyhodnocení výtvarné soutěže kroměřížských škol. 

Ve čtvrtek 18. října se v Domě kultury v Kroměříži uskutečnilo slavnostní Služební shromáždění policistů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje. Po úvodním proslovu krajský ředitel plukovník Jaromír Tkadleček s náměstkem policejního prezidenta pro ekonomiku brigádním generálem Petrem Petříkem předal osmi policistům z různých útvarů krajského ředitelství, kteří slouží 30 let a více, medaile Za věrnost I. stupně.

Následovalo další oceňování policistů, a to Čestnými medailemi policejního prezidenta, Služebními medailemi policejního prezidenta Za zásluhy o bezpečnost a Plaketami policejního prezidenta, které z rukou krajského ředitele a ekonomického náměstka policejního prezidenta převzalo sedmnáct policistů a občanských zaměstnanců.

Během programu mohly stovky diváků a pozvaných hostů dále sledovat vyhodnocení nejlepšího policisty, občanského zaměstnance, veterána a nejlepšího týmu krajského ředitelství. Plakety a medaile těmto oceněným předal společně s krajským ředitelem plk. Tkadlečkem jeho náměstek pro službu kriminální policii a vyšetřování plk. Jindřich Kučera a náměstek pro vnější službu plk. Bohdan Varyš a náměstek ředitele pro ekonomiku Mgr. Ing. Miloš Poloczek.

Titul policista roku získal nprap. Josef Kugler z Obvodního oddělení Vsetín, který je u policie přes třicet let a dlouhodobě dosahuje velmi dobrých výsledků. Nejlepším občanským zaměstnancem se stala paní Bc. Lenka Koňaříková z personálního odboru, která vykonává práci personalistky dvacet let a řadí se mezi nejzkušenější personalisty. Titulem veterán roku se pyšní nprap. Rostislav Švach z oddělení kriminalistické techniky krajského oddělení obecné kriminality, který slouží u policie bezmála 39 let a nejlepším týmem roku se stalo oddělení kriminálních analýz, jehož pracovníci se přímo podílí na odhalování, prověřování a vyšetřování obecné, hospodářské a kybernetické kriminality, v čemž dosahují skvělých výsledků.  

Výtvarná soutěž pro základní školy: Máme rádi svoji vlast

Neoceňovali jsme ale jenom pracovníky našeho krajského ředitelství, ale předali jsme i ceny třem vítězným autorům výtvarné soutěže, kterou jsme na jaře vyhlásili pro žáky 5. až 8. ročníků základních škol v Kroměříži. Téma soutěže bylo: Máme rádi svoji vlast.

Děti se inspirovaly zejména blížícím se 100. výročím vzniku samostatného Československa, policejní historií nebo symboly české státnosti. Soutěž byla vyhlášená ve dvou kategoriích, pro žáky 5. a 6. ročníků a 7. 8. ročníků. Přišlo téměř 70 prací, z nichž odborná porota složená z pedagogů výtvarného oboru ze ZUŠ Zlín, konkrétně paní Mgr. Kateřiny Potůčkové a paní BcA. Pavlíny Ponížilové, vybrala ty nejlepší práce.  

V kategorii 5. a 6. ročníků základních škol bylo jako nejlepší vybráno dílo od autorky Anežky Hlouškové, ZŠ Kroměříž U Sýpek.  V kategorii 7. a 8. ročníků základních škol bylo jako nejlepší dílo vybrán obrázek Zuzany Smetanové, ZŠ Kroměříž U Sýpek. A ve třetí, vložené kategorii, a to nejoriginálnější práci, odborná porota vybrala koláž autorky Adély Roubalíkové ze ZŠ Zachar Kroměříž.

Děti dostaly spoustu drobných dárků, mezi nimiž bylo i „Pozvání krajského ředitele na dopoledne s Policií ČR“, které platí nejenom pro výherce, ale celou jeho třídu i s paní učitelkou. Toto přátelské setkání se uskuteční 21. června příštího roku v nových prostorách Hřebčince Tlumačov, kde se nedávno přemístila naše jízdní policie. 

Pozdně odpolední program pokračoval vystoupením Hudby Hradní stráže a Policie ČR, která zpříjemnila posluchačům slavnostní odpoledne koncertem pod taktovkou plk. Jana Zástěry. Posluchačům zazpívala sólistka Gabriela Urbánkova a František Zahradníček.

Celé slavnostní odpoledne i koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR se nesl v duchu blížících se oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa.   

mjr. Mgr. Lenka Javorková, 19. října 2018 

Odkazy do noveho okna

IMG_2011b

IMG_2011b 

Detailní náhled

IMG_2016

IMG_2016 

Detailní náhled

IMG_2097b

IMG_2097b 

Detailní náhled

IMG_8907

IMG_8907 

Detailní náhled

IMG_9017b

IMG_9017b 

Detailní náhled

IMG_9025b

IMG_9025b 

Detailní náhled

IMG_9027

IMG_9027 

Detailní náhled

IMG_9043_OK

IMG_9043_OK 

Detailní náhled

IMG_9050b

IMG_9050b 

Detailní náhled

IMG_9054b

IMG_9054b 

Detailní náhled

IMG_9061

IMG_9061 

Detailní náhled

IMG_9073

IMG_9073 

Detailní náhled

Adéla Roubalíková

Adéla Roubalíková 

Detailní náhled

Anežka Hloušková

Anežka Hloušková 

Detailní náhled

Zuzana Smetanová

Zuzana Smetanová 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem