Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Obžaloba za vyhrožování teroristickými útoky

Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze podal v dubnu 2020 Městskému soudu v Praze obžalobu na dvaadvacetiletého muže z Ostravska pro přečin šíření poplašné zprávy, přečin vydírání a zvlášť závažný zločin vyhrožování teroristickým trestným činem. 

Prověřování a vyšetřování v této věci vedla Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV.
   
Obviněný muž měl podle závěrů vyšetřování společně s další osobou od 14. května 2017 do 6. června 2017 prostřednictvím počítače a komunikační aplikace Skype  telefonovat v celkem 46 případech na různé instituce v České republice (služebny městské policie, linky Policie ČR a Ministerstva vnitra či konkrétní nemocnice), kdy v telefonátech vyslovoval různé výhrůžky. Jednalo se zejména o hrozby spáchání atentátů na konkrétních osobách, oznámení o střelbě a házení granátů do lidí na veřejnosti, uložení nástražných výbušných systémů a radioaktivního materiálu v objektech policie či nemocnic, nebo útoky na policejní objekty.

Ze shora uvedené činnosti byl obviněn jako spolupachatel ještě jeden muž, jehož trestní stíhání bylo státním zástupcem z důvodu zjištěné nepříčetnosti zastaveno.

V případě pravomocného rozsudku hrozí obžalovanému muži trest odnětí svobody až na 12 let. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
30. dubna 2020

vytisknout  e-mailem