Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Obvinili jsme muže, který udeřil metlou psa

ZLÍNSKO: Pes na následky zranění zemřel. 

Komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinil čtyřicetiletého muže ze Zlína ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Muž 1. dubna letošního roku udeřil metlou psa, jenž následkem způsobeného zranění po více než půl hodině zemřel. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Jednasedmdesátiletý senior chtěl jít vyvenčit svou fenku křížence jorkšíra s kníračem. Otevřel dveře od bytu a fenka utíkala po schodišti k hlavním vchodovým dveřím, kde na svého pána čekala a štěkala. Její hlasitý projev zřejmě rozlítil čtyřicetiletého muže, který žije v tomtéž bytovém domě a šel právě kolem. Udeřil fenku metlou, která stála u dveří. Když přišel majitel psa ke vchodovým dveřím a viděl, co se stalo, zavolal policii. Policisté muže i se psem odvezli k veterináři, který po chvíli konstatoval, že fenka následkem způsobeného zranění zemřela.

Kriminalisté vyžádali v rámci prověřování odborné vyjádření, z něhož plyne, že způsob, jakým bylo zvíře usmrceno, lze označit za utýrání.

5. listopadu 2018, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem