Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Obvinili jsme 3 muže z loupeže

ORLICKOÚSTECKO – Dva z nich jsou stíhaní na svobodě, třetího poslal soud do vazby. 

Orlickoústeckým kriminalistům se podařilo objasnit 2 loupeže, které se odehrály minulý měsíc ve Vysokém Mýtě. Jeden z útočníků, teprve devatenáctiletý mladík, figuruje v obou loupežných přepadeních.

K první události došlo 5. října 2023 ve večerních hodinách poblíž Pivovarské ulice. Tři dnes již obvinění muži ve věku od devatenácti do dvaatřiceti let po předchozí domluvě a za účelem získání finanční hotovosti přepadli třiadvacetiletého poškozeného, se kterým se předtím seznámili ve městě. Napadeného muže v pozici vleže na zádech znehybnili, prohledali mu oblečení a odcizili mu finanční hotovost, mobilní telefon a další osobní věci. Získané peníze si mezi sebou rozdělili a ostatních věcí se zbavili.

Druhé loupežné přepadení má na svědomí již samotný devatenáctiletý mladík. Ten po půlnoci 14. října 2023 fyzicky napadl tři mladíky v Litomyšlské ulici a požadoval po nich peníze. Choval se agresivně, údery i kopy směřoval do oblasti obličeje a na jednoho z mladíků dokonce vytáhl i nůž, který mu přiložil na pravý bok. Útočník byl již v minulosti za násilnou trestnou činnost odsouzen. Na verdikt soudu si jako jediný počká ve vazbě, ostatní jsou stíhaní na svobodě.

Orlickoústečtí kriminalisté všechny tři muže obvinili ze spáchání trestného činu loupeže. V případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody na 2 léta až 10 let.

8. listopadu 2023
por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem