Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Obvinění v případu "slevy z hor"

KRAJ - Krajští kriminalisté sdělili v souvislosti s případem "slevy z hor" obvinění konkrétní osobě. 

Krajští kriminalisté se od srpna 2016 zabývají případem podvodných inzerátů na slevovém portálu "Slevy z hor". Zájemci si jeho prostřednictvím zakoupili pobyty v různých částech republiky, kdy jim po přijetí plateb byly zasílány elektronicky vouchery, na základě kterých si pobyt rezervovali. Vouchery neobsahovaly konkrétní datum pobytu a jejich platnost byla obvykle do 28. prosince 2017. S ohledem na velmi nízkou cenu se nabídky pobytů setkaly s velkým zájmem klientů. Ti pak až na místě zjistili, že žádný pobyt v daném zařízení hrazen není.

První podvedení klienti se začali na policisty obracet o prázdninách roku 2016 a jejich počty narůstaly. Policie ČR proto ještě v srpnu téhož roku nechala doménu z preventivních důvodů zablokovat. Do současné doby zadokumentovali kriminalisté 4 401 podvedených klientů (někteří si zakoupili i několik pobytů), jimž vnikla škoda blížící se patnácti miliónům korun. Poškozenými  jsou i téměř tři desítky obchodních partnerů, kterým vznikla finanční újma přes šest miliónů korun. Celková škoda se tak blíží částce 21 miliónů korun.

Kriminalisté již v souvislosti s tímto případem, dozorovaným a stále konzultovaným i příslušným státním zastupitelstvím, předali konkrétní osobě (46letému muži) usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění podle § 254 odst. 1., odst. 4, trestního zákoníku. Za tento konkrétní zločin, pakliže je vina prokázána u soudu, hrozí i s ohledem na výši způsobené škody (škoda velkého rozsahu) trest v rozpětí 2 až 8 let.

Vyšetřování rozsáhlého případu stále pokračuje.


14. 5. 2019
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence

vytisknout  e-mailem