Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Obvinění si převzal ve vazební věznici

CHOMUTOVSKO - Recidivistovi za krádeže opět hrozí pobyt za mřížemi. 

Obvinění z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku čelí 42letý muž z Chomutovska. Podle zjištění policistů měl v květnu v centru Chomutova využít nepozornosti řidiče transportní společnosti, který vynášel zboží z nákladního vozidla do prodejny. Z neuzamčeného auta měl odcizit mobilní telefon, který byl položený na sedadle spolujezdce.

O pár dní později měl podobným způsobem krást v ulici Čelakovského. Ze zaparkovaného a nezajištěného vozidla, jehož řidič byl od něho vzdálený jen pár metrů, měl sebrat batoh, peněženku s platebními kartami a finanční hotovostí a další drobnosti, které byly v autě položené. Ještě v ten samý den se pak pokusil z odcizených platebních karet vybrat celkem 9 tisíc korun. To se mu však nepodařilo. Popsanými krádežemi měl způsobit škodu vyčíslenou na necelých osm tisíc korun.

Obvinění z uvedených trestných činů si dotyčný převzal před pár dny ve vazební věznici, kam byl nedávno umístěn kvůli další majetkové trestné činnosti.

Recidivistovi, který byl teprve v březnu propuštěn z vězení, kde si odpykal nepodmíněný trest za krádež, tak opět u soudu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Chomutov 31. srpna 2021

vytisknout  e-mailem