Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Obvinění ředitele územního pracoviště finančního úřadu

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) včera v souvislosti s krácením daně z přidané hodnoty zadrželi 8 osob. Mezi zadrženými je i ředitel jednoho územního pracoviště Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj.  

Bezprostředně poté kriminalisté ÚOKFK provedli 11 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Následně došlo k obvinění celkem 5 fyzických a 2 právnických osob. Tři zadržení byli propuštěni.
 
Ředitel územního pracoviště finančního úřadu je stíhán pro trestný čin přijetí úplatku a trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Činnost, která je mu kladena za vinu, podle závěrů kriminalistů bezprostředně souvisí s výkonem jeho funkce. Úplatky měly tvořit nejen peníze, ale i různé dary či služby. Další 4 obvinění jsou zástupci právnických osob, kteří jsou stíháni pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Dva z nich jsou navíc obviněni z trestného činu podplacení. Proti dvěma právnickým osobám bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin podplacení.
 
Při samotné realizaci kriminalistům ÚOKFK poskytlo maximální součinnost Generální finanční ředitelství.
 
Podle závěrů policistů ÚOKFK mělo trestnou činností obviněných osob dojít k neoprávněnému čerpání nadměrných odpočtů DPH, kdy škoda byla prozatím vyčíslena na cca 26 milionů korun.
 
Realizace případu s krycím názvem ANTONIUS ještě nebyla ukončena. Pět obviněných osob je stále zadrženo.
 
Tímto případem se náš útvar začal zabývat na základě oznámení Finančně analytického útvaru Ministerstva financí.
 
 
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
19. března 2013

vytisknout  e-mailem