Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Obvinění 7 osob z kuplířství

Ve dnech 16. až 17. května 2023 prováděli kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) úkony trestního řízení ve věci kořistění z prostituce. V rámci této operace bylo na celém území České republiky provedeno několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor a pozemků. 

Po více jak ročním prověřování, na kterém se podílel i Finanční analytický úřad, bylo dne 16. května 2023 zahájeno trestní stíhání sedmi fyzických osob pro trestné činy kuplířství dle § 189 tr. zákoníku a legalizace výnosů z trestné činnosti dle § 216 tr. zákoníku, kterých se nejméně od března 2022 do současnosti měly tyto osoby dopustit jako členové organizované skupiny. 

Tato skupina podle našich závěrů kořistila na výdělcích prostitutek, od nichž měla požadovat denní podíly z jejich výdělků za umožnění provozování prostituce tím, že jim měla zajišťovat ubytovací prostory (tzv. priváty) na nejméně čtrnácti místech České republiky, přepravu mezi priváty, erotickou inzerci a služby telefonních operátorů, kteří prostitutkám měli sjednávat zákazníky.

Organizovaná skupina popsanou činností měla dosáhnout celkového výnosu cca 12 milionů Kč. Trestní stíhání všech osob probíhá na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným osobám tresty odnětí svobody až na 8 let. Věc dozoruje Okresní státní zastupitelství v Mostě.

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
19. května 2023

vytisknout  e-mailem