Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Obviněnému za výrobu a distribuci drog hrozí deset let vězení

ZLÍNSKO: Jeho přítelkyni pětiletý trest odnětí svobody.  

Kriminalisté obvinili šestatřicetiletého muže ze Zlína ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jeho přítelkyni, šestadvacetiletou ženu ze Zlína, obvinili ze stejného trestného činu. Muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, ženě trest v maximální délce pěti let. Není však vyloučeno, že trestní sazba bude v průběhu vyšetřování zpřísněna. Oba jsou stíhaní vazebně.

Obviněný muž od přesně nezjištěné doby až do svého zadržení pomocí předmětů určených k nelegální výrobě metamfetaminu vyráběl na několika místech ve Zlíně a Otrokovicích pervitin, který následně prodával různým uživatelům drog ve Zlínském kraji. Takto prodal pervitin v minimálně sto dvaceti případech a jeho prodejem utržil minimálně osmdesát šest tisíc korun. Neurčené množství drogy daroval zdarma pětatřicetiletému muži za poskytnutí prostorů pro její výrobu. Léky k výrobě metamfetaminu si obviněný přivážel ze sousedního státu.

Obviněná žena si drogu opatřovala od přesně neurčené doby až do svého zadržení. Drogu získanou od svého přítele poté dál distribuovala, minimálně v devětapadesáti případech, různým uživatelům ve Zlínském kraji.

Oba obviněné zadrželi policisté z pohotovostního a eskortního oddělení v pondělí 30. května v jejich bydlišti na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně a odvezli je nejprve do policejní cely a po pár dnech se souhlasem soudce do vazební věznice. Kriminalisté v bytě zajistili varnu pervitinu a další předměty a chemikálie určené k výrobě drog. Veškeré zajištěné věci budou podrobeny odbornému kriminalistickému zkoumání.

Oba obvinění byli již soudně trestaní, žena jednou, muž dvakrát.

Pomůcky3.jpgPomůcky3.jpg

 

 

Pomůcky2.jpgPomůcky2.jpg

 

 

Pomůcky.jpgPomůcky.jpg

 

 

Chemikálie.jpgChemikálie.jpg

 

 

Taška2.jpg

 

 

Taška1.jpg

 

 

 

7. června 2016, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem