Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Obtěžoval dívku oplzlostmi

Pátráme po muži, který šokoval nevinnou dívenku svými výroky. Pomůžete? 

Případ prošetřují kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu od třetího října letošního roku.

Toho dne cestovala dvanáctiletá dívka v odpoledních hodinách metrem ze stance Národní třída do zastávky Anděl. Při čekání na soupravu v zastávce Národní třída ale k dívence z ničeho nic přistoupil zezadu neznámý muž. Ten jí přes rameno začal vyprávět své nechutné představy toho, co by chtěl údajně s dívkou vše dělat.

Oslovená byla z celé situace natolik konsternována, že se nevzmohla ani na to, aby alespoň zavolala o pomoc, nebo od muže utekla pryč. Prostě zůstala mlčky, celá zkoprnělá stát na nástupišti. Naštěstí zanedlouho přijela souprava metra, do které dívka nastoupila a odjela pryč. Muž už jí více nepronásledoval.

Bohužel s dívkou tato událost otřásla natolik, že nakonec musela vyhledat pomoc odborníků.

Dalším prošetřováním kriminalisté zjistili, že muž takto vyhledával dívky opakovaně, sledoval je a slovně obtěžoval nejen ve stanici Národní třída, ale s největší pravděpodobností i ve stanicích Můstek, Anděl a Karlovo náměstí.

Proto z tohoto místa prosíme, aby se kriminalistům šestého oddělení prvního policejního obvodu přihlásily i další případné poškozené, které mají obdobnou, ne-li totožnou zkušenost.

S objasněním případu by mohl kriminalistům také pomoci muž, který stál v době shora popsané události nedaleko poškozené a mohl cokoli, co by kriminalistům pomohlo zaslechnout, nebo vidět. Navíc by také mohl pomoci například s vytvořením identikitu hledaného. Prosíme tohoto muže, aby se detektivům přihlásil prostřednictvím linky tísňového volání, neboť ti ho jednoznačně vnímají jako velice důležitého svědka.

Může se ale stát, že se o této naší prosbě zmiňovaný muž z jakéhokoliv důvodu nedozví. Proto prosíme i širokou veřejnost, aby nám jej pomohla identifikovat. Pokud někdo znáte svědkovu totožnost, zavolejte nám tuto informaci na 158.

Za pomoc předem děkujeme.

por. Mgr. Tomáš Hulan 30. 10. 2016

vytisknout  e-mailem